Polsko-Kazachski Okrągły Stół

W dniu 25.11.2020 odbył się Polsko-Kazachski Okrągły Stół, w którym wzięli udział studenci oraz wykładowcy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, partnerskiego Uniwersytetu im. S Bäjyszewa w Aktobe w Kazachstanie oraz goście z Uzbekistanu z Państwowego Uniwersytetu w Karakalpaku im. Berdakha.

Tematem przewodnim debaty była aktywność społeczna młodzieży i studentów ze szczególnym naciskiem na działanie w wolontariacie. Studenci z trzech krajów prezentowali swoje doświadczenia z pracą społeczną, co podsumowane było owocną debatą.

Organizatorzy oraz uczestnicy serdecznie dziękują za udział Pani Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju dr hab. Alicji Panasiewicz, prof. UP, Rektorowi Uniwersytetu w Aktobe Panu Profesorowi B. Tashmukhambetovi oraz Pani dr Joannie Podgórskiej-Rykale, zastępcy dyrektora Instytutu Nauk o Polityce i Administracji.

Wydarzenie było współorganizowane przez Ambasadę RP w Nur-Sułtanie. Głównym organizatorem i prowadzącym był dr Mateusz Kamionka, adiunkt w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji.

Studenci razem z wykładowcami planują już kolejne wspólne inicjatywy Polsko-Kazachskie.

Listopad 2020