Nowe ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Szanowni Państwo,

publikujemy komunikat JM Rektora z dnia 1 grudnia 2021 r.:

Przypominam, iż w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie obowiązują zasady wprowadzone zarządzeniem Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju nr RKR.0211.6.2021 z dnia 19 lipca 2021 roku w sprawie: organizacji procesu dydaktycznego w roku akademickim 2021/2022 zmienionym zarządzeniem Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju nr RKR.0211.9.2021 z dnia 6 września 2021 roku.

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpiecznego funkcjonowania uczelni i innych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w czasie pandemii udostępnionymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z dnia 30 września br. oraz w związku z aktualną na dzień wydawania niniejszego Komunikatu treścią Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U z 2021 r., poz. 861 z póź. zm.) proszę całą społeczność akademicką o postępowanie, zgodnie z poniższymi wytycznymi:

1.             w przestrzeniach wspólnych (korytarze, windy, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne, biblioteka, czytelnie) nakazuje się zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki, zachowywanie zasad dystansu społecznego oraz częste mycie i dezynfekcję rąk;

2.             przed wejściem do budynku udostępnione zostają do stosowania środki do dezynfekcji rąk;

3.             organizacja zajęć powinna przebiegać z zachowaniem obowiązujących zasad dystansu społecznego i w odpowiednio dostosowanej formie uczestnictwa w spotkaniach stacjonarnie lub zdalnie, zgodnie z ww. zarządzeniami Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju;

4.             w przerwach pomiędzy zajęciami należy przeprowadzać wietrzenie sal;

5.             uczestników zajęć dydaktycznych zachęca się do zakrywania, ust i nosa przy pomocy maseczki;

6.             zaleca się zachęcanie do udziału w szczepieniach;

7.             zaleca się stosowanie w miarę możliwości systemu wypożyczania książek online, aby ograniczyć kontakty wypożyczających z pracownikami biblioteki;

8.             terminowe oddawanie książek powinno odbywać się bez udziału pracowników biblioteki, np. tworząc miejsce, gdzie użytkownik będzie mógł odłożyć książkę bezkontaktowo;

9.             zaleca się zdalne przeprowadzanie rozmów w ramach konkursów na stanowiska nauczycieli akademickich oraz na stanowiska w grupach pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

10.         w obiektach sportowych, siłowniach, klubach fitness i basenach, proszę o zachowywanie odpowiedniego dystansu oraz zachowywanie dopuszczalnego prawem limitu osób;

11.         w związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną,  proszę o bieżące śledzenie wydawanych przez władze Uczelni komunikatów i proszę o ich przestrzeganie.

Zachęcam Państwa do szczepień, które na tym etapie mają szczególne znaczenie.

[Komunikat w wersji PDF]

grudzień 2021