STUDIA PODYPLOMOWE – DYPLOMACJA PUBLICZNA

CEL STUDIÓW

Celem studiów jest przedstawienie metod i technik dyplomacji publicznej (kontaktów dyplomatycznych z zagranicznymi społeczeństwami). Studia przybliżają metody i narzędzia dyplomatyczne służące oddziaływaniu na społeczeństwa obcych państw oraz poszerzają wiedzę o roli administracji publicznej na forum międzynarodowym, jak też o prawie międzynarodowym i protokołu dyplomatycznym. Studia wprowadzają również do współczesnych stosunków międzynarodowych, międzynarodowego public relations, wiedzy o komunikowaniu międzynarodowym, wybranych politykach Unii Europejskiej i kontaktów z mediami.

Absolwenci tych studiów zyskują:

• umiejętności pozwalające na utrzymywanie bieżących kontaktów z partnerami zagranicznymi, kwalifikacje odpowiednie dla utrzymywania oficjalnych relacji z udziałem międzynarodowym,
  • zdolność komunikowania się w środowisku międzynarodowym poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych w relacjach publicznych,
  • sprawność planowania działań promocyjnych oraz programów kulturalnych o zasięgu międzynarodowym,
  • wiedzę o metodach i technikach dyplomacji publicznej na poziomie administracji rządowej, na przykładach z praktyki USA, UE i innych liderów międzynarodowych.

Studia przygotowują do objęcia stanowisk między innymi w:

· administracji publicznej w zakresie prowadzenia kontaktów z partnerami zagranicznymi przy pomocy mediów społecznościowych,

· organizacjach pozarządowych i eksperckich zajmujących się sprawami międzynarodowymi.

Absolwenci mogą także zainteresować swoimi kwalifikacjami firmy stawiające na misję społeczną w sieci.

REKRUTACJA NA STUDIA PODYPLOMOWE „DYPLOMACJA PUBLICZNA”

Studia kierowane są przede wszystkim do absolwentów studiów wyższych w zakresie nauk politycznych, kierunków politologicznych, międzynarodowych i/lub innych kierunków studiów w dziedzinie nauk społecznych, nauk humanistycznych oraz filologii.

Rekrutacja na stronie:

Termin składania dokumentów:

2021-06-01 – 2021-09-30 <— termin przedłużony do 15 listopada 2021 r.

Miejsce składania dokumentów:

Dokumenty należy przesłać na adres:

Uniwersytet Pedagogiczny,

ul. Podchorążych 2,

30-084 Kraków;

z dopiskiem: studia podyplomowe

Miejsce realizacji zajęć:

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (zajęcia mogą być realizowane w formie zdalnej)

Planowany termin rozpoczęcia:

2021-10-08

Czas trwania studiów:

2 semestry

Koszt:

1650 zł za semestr nauki (z możliwością rozłożenia opłaty na raty)

Ramowy program Studiów Podyplomowych „Dyplomacja Publiczna”

Semestr 1

· Wprowadzenie do dyplomacji publicznej

· Współczesne stosunki międzynarodowe

· Administracja publiczna w kontaktach międzynarodowych

· Kontakty z mediami

· Międzynarodowe Public Relations

Semestr 2

· Metody dyplomacji publicznej

· Gospodarka finansowa Unii Europejskiej

· Komunikowanie międzynarodowe

· Elementy prawa międzynarodowego

· Protokół dyplomatyczny w praktyce

*Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie kompletu zaliczeń z realizowanych kursów – brak wymogu złożenia pracy dyplomowej.

Szczegółowy plan zajęć:

KADRA DYDAKTYCZNA:

Zespół dydaktyczny studiów podyplomowych „Dyplomacja publiczna” skupia profesorów, nauczycieli i praktyków dyplomacji wyróżniających się wiedzą o budowaniu sieci międzynarodowych kontaktów obejmujących instytucje publiczne i prywatne. Zajęcia prowadzą politolodzy, ekonomiści i prawnicy. Dla potrzeb studentów przygotowane zostały moduły umożliwiające im pod kontrolą kadry rozwijanie sprawności w zakresie korzystania z

mediów społecznościowych. Interdyscyplinarne kwalifikacje kadry dydaktycznej umożliwiają elastyczne modyfikowanie modułów zajęciowych do potrzeb indywidualnych studentów.

Kontakt z Koordynatorem studiów podyplomowych:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

dr hab. Grzegorz Nycz, prof. UP

e-mail: grzegorz.nycz@up.krakow.pl