Zespół badawczy „Historia Myśli Geopolitycznej”

Skład zespołu „Historia Myśli Geopolitycznej”

Kierownik zespołu: dr hab. Stefan Bielański, prof. UP

Członkowie zespołu:

· dr Karol Bieniek (INPA Uniwersytetu Pedagogicznego),

· dr Mateusz Kamionka (INPA Uniwersytetu Pedagogicznego),

· dr Paweł Skorut (INPA Uniwersytetu Pedagogicznego),

· dr Barbara Węglarz (INPA Uniwersytetu Pedagogicznego),

· prof. Enrico Landoni (Universita Telematica Campus di Novedrate, Włochy) – współpracujący z Zespołem przedstawiciel uczelni partnerskiej.

Cele działalności Zespołu:

własne prace badawcze, przygotowanie i realizacja projektów badawczych krajowych i zagranicznych, publikacje punktowane – krajowe i zagraniczne; organizacja konferencji i seminariów naukowych.

Realizacja celów będzie następować we współpracy z uczelniami oraz ośrodkami naukowymi i eksperckimi, a także ze stowarzyszeniami naukowymi w kraju i za granicą (ze szczególnym uwzględnieniem ośrodków badawczych w krajach Unii Europejskiej, a także Europy Wschodniej, obszaru Morza Śródziemnego, Wielkiej Brytanii i USA).

Proponowane obszary badawcze:

· historia powszechna myśli geopolitycznej,

· historia polskiej myśli geopolitycznej,

· teorie i doktryny geopolityki,

· geopolityka w świecie współczesnym ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Morza Śródziemnego.

październik 2021